Mayer & Cie. adı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yuvarlak örgü alanında çığır açan bir çok yeniliği temsil etmektedir. Müşterilerine kazandırdığı rekabet gücü sayesinde bugün de Türkiye’de en yaygın kullanılan yuvarlak örgü makinesi olmayı sürdürmektedir.

Sahip olunan know-how ve icat yeteneği sonucu interlok/ribana kumaşlarda ekol olan jakarlı OVJA, 3 ipliğin vazgeçilmezi MBF ve süprem alanında bir devrim niteliği taşıyan, efsane olarak nitelendirilen Relanit tipi yuvarlak örgü makineleri üretilmiş ve müşterilerini de zirveye taşımaya yardımcı olmuştur.

Günümüzde ürün gamında başlıcaları penye, ribana/interlok, iki iplik ve üç iplik grubu olmak üzere otomotiv endüstrisinde koltuk kılıfı üretimi, ev tekstilinde örgü yatak kılıfı üretimi ve teknik tekstiller alanında üretim yapmakta olan yaklaşık 40 farklı makine tipi mevcuttur. Bu tipler arasında Alman ekolünden ödün vermeden kendi içinde alternatifler de yaratarak S4 ve MV 4-3.2 gibi geleneksel teknikteki süprem makineleri, elektronik veya mekanik açık en tertibatlı opsiyonları, D4 versiyonu ile OV 3.2 ve Inovit tiplerine ilave olarak interlok ve ribana grubunda müşterilerine uygun seçenekler sunmaya çalışmıştır.

Mayer Mümessillik olarak çeyrek asırdır müşterilerimize ulaştırmaya çalıştığımız bu mükemmel teknolojiyi ileride de daha kaliteli hizmet anlayışı ile sürdürmeye devam edeceğiz.