Ev Tekstilinden Hasır Örme’ye kadar her şey.

Mayer & Cie., Techtextil Fuarı’nda Yuvarlak örgü teknolojisindeki kullanım çeşitliliğini sunuyor..

Albstadt, 13. Nisan 2017 – Albstatlı Yuvarlak Örgü Devi Mayer & Cie. (MCT) bu sene de Techtextil Fuarında boy gösterecek. 9-12 Mayıs tarihlerinde Frankfurt’ta bir araya gelecek olan sektör temsilcilerinin buluşacağı fuarda yenilikçi kullanım alanları büyüteç altında olacak. Mayer & Cie. de yuvarlak örgü makinalarının bu bağlamda bir çok fırsat sunduğunu, 3.salondaki A06 Stadında sergileyecek. Üretici firma Mayer’in Frankfurt’ta da sergileyeceği Spin örgü teknolojisi gibi yenilikler sayesinde gelecekte bunlara yenileri de eklenebilir.

Tek ve Çift plakadan bağımsız yuvarlak örgü teknolojisi

Yatak kılıfları, araç tavanları ve koruma kıyafetlerinin ortak olan temel özellikleri nelerdir? Bildiniz, hepsi de bir yuvarlak örgü makinasında üretilebilir. Bu konuda özellikle yatak kılıf malzemeleri son dönemde en çok tercih edilen yuvarlak örgü ürünlerinden biri oldu. Kılıf tekstilinin hemen yarısı yuvarlak örgü makinalarında üretiliyor, bunun sebebi de hem esnek hem de aynı zamanda yapısal olarak dayanıklı olması.

Yatak kılıfları dalındaki başarısıyla Mayer & Cie. Ev tekstilleri branşında açık ara dev bir marka oldu. Techtextil Fuarı bu kategoriye Hometech ismini veriyor. Buna uygun makinaların hepsi OVJA serisine aittir. Örneğin OVJA 1.6 EM HS yada OVJA 1.6 EE gibi.

Yuvarlak örgü makinalarının artık uzmanlık alanına giren bir başka kullanım alanı da her türden koltuk kaplama ürünleridir. Buna uygun kumaşları üreten makina da MCPE 2.4’dir, renkli Jakar – Kadife üretebilen bir makina.

Relanit 0.8 tekstil üretiminde sıradan iplikler kullanmaz. Makine eğrilmiş çelik elyaf, bakır, çelik ve gümüş tel, karbon fiberler – bunlar pamuk ve sentetik iple de kombine edilebilir. Kullanım alanları, koruma kıyafetlerinden, bahçe inşasına kadar uzanıyor, bunlara elektriksel olarak iletken olan tekstil ürünlerini de ekleyebiliriz.

Günümüz ve gelecekti fırsatlarınız

Frankfurt’ta makina göremeyeceksiniz, çünkü burada müşterilerimiz ürünlerini sergileyecekler. Mayer & Cie.’nin bölge satış temsilcisi Thomas Zizmann ziyaretçileri nelerin beklediğini bakın nasıl anlatıyor: “Misafirlerimize üretilen kumaşların hangi makinada yapıldığını veya yapılabileceğini anlatacağız. Yuvarlak örgü makinalarıyla neler yapılabileceğini göstereceğiz.”

Techetxtil’de Mayer & Cie.’nin sunumunda Spin örgü teknolojisi sayesinde gelecekte yapılabilecek teknolojik üretimlere de bir projeksiyon tutulacak. Eğrilme, temizleme ve örme kombinasyonundan oluşan Spinit teknolojisi de fuarda sergilenecek bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Spinit 3.0 E, bu teknolojiyle donatılmış olan ilk makina, bitmiş bir ipliği değil, elyafı işliyor.
Mayer & Cie.’nin Spinit sistemlerinin pazarlama ve işletmesinden sorumlu olan Michael A. Tuschak bu yeni teknoloji hakkında biraz daha bilgi veriyor.

“İşte bu teknoloji sayesinde bu makinalarımızın imkanları ve yapabilecekleri diğer klasik yuvarlak örgü makinalarımızdan ayrışıyor. Bu makinamız şimdiye kadar sadece pamukla üretim yaptı. Ancak bu yakın gelecekte değişecek. Mayer & Cie. sıradışı malzeme yapısı ve kullanımına açık bir kuruluştur.

Mayer & Cie. kendini gelenekçi olarak tanımlıyor ancak aynı zamanda da yenilikçilik felsefesinden de ödün vermeden yeni çözümler peşinde koşar. Techtextil’de yapacağımız sohbetler için şimdiden çok mutlu oluyorum, ayrıca soracağınız sorularla oluşacak yeni fikirleri de heyecanla bekliyorum.“”